Białostocki Ośrodek Akupunktury i Terapii Laserowej mieści się przy Aleji Józefa Piłsudskiego, dokładny adres wraz z mapką znajduje się w zakładce kontakty.

Twórcą, a zarazem kierownikiem ośrodka jest lek. med. Anna Nowajczyk-Olszewska, Specjalista rehabilitacji narządu ruchu i akupunktury. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu uprawnień do samodzielnego wykonywania zabiegów, w 1983 roku, jako pierwsza rozpoczęła leczenie akupunkturą na terenie regionu podlaskiego. W tym samym roku uruchomiła pierwszą w Białymstoku: Poradnię Akupunktury. Liczne kursy doskonalące prowadzone przez chińskich specjalistów jak też liczne kongresy międzynarodowe pozwoliły Pani Annie na osiągnięcie statusu wybitnego specjalisty w dziedzinie akupunktury.

Po ukończeniu kursów w Instytucie Doskonalenia Lekarzy w Petersburgu od 1990 roku Pani doktor zajmuje się również laseroterapią biostymulacyjną w medycynie fizykalnej i akupunkturze. (idź do początku)

Akupunktura jest to metoda leczenia wywodząca się ze starożytnych Chin. Obecnie jest uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Akupunktura służy do redukowania bólu oraz utrzymania lub przywrócenia równowagi energetycznej organizmu poprzez oddziaływanie na mechanizmy samoregulujące i samonaprawcze.
Metoda ta polega na nakłuwaniu ciała w odpowiednich punktach, zakończeniach nerwowych w skórze. Doprowadza ona do pobudzenia receptorów skóry, mięśni oraz powięzi i wpływa regulująco na czynność narządów wewnętrznych.


Nakłuwając odpowiednie punkty biologicznie aktywne, zlokalizowane wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych) oddziaływujemy na pracę narządów wewnętrznych poprzez unerwienie segmentarne, współczulne i przywspółczulne.(idź do początku)

Laseroterapia jest to stosunkowo młodą metoda leczenia, zapoczątkowana w 1960 roku. Lasery niskoenergetyczne zwane biostymulatorami laserowymi charakteryzują się małą mocą nieprzekraczającą kilkudziesięciu miliwatów. Promieniowanie tego rodzaju ma właściwości lecznicze. Laseroterapia likwiduje stany zapalne, działa przeciwbólowo, odczulająco, znosi kurcze mięśni gładkich, usprawnia przemianę materii oraz regeneruje komórki i tkanki.

Z tego względu biostymulatory laserowe znalazły szerokie zastosowanie w różnych działach medycyny, szczególnie w medycynie fizykalnej i Poradniach Akupunktury.
Metoda laseropunktury jest bezbolesnym oddziaływaniem promieniowaniem laserowym na punkty akupunkturowe bez uszkadzania cišgłości skóry i zastępuje stymulację igłową (nakłuwanie igłami).(idź do początku)